NaslovnicaInfoPress infoMijušković o prehrambenoj industriji: Stvari rješavati onako kako se to radi u...

Mijušković o prehrambenoj industriji: Stvari rješavati onako kako se to radi u EU

Aktuelni poslovni trenutak Crne Gore za kompanije u prehrambenoj industriji je delikatan, samom spoznajom sivog tržišta, zbog čega bi stvari trebalo rješavati onako kako se to radi unutar EU, ocijenio je direktor cetinjskog preduzeća Interproduct, Ivan Mijušković.

On je ocijenio da naplata potraživanja mora biti regulisana na mnogo kvalitetniji i efikasniji način.

“Treba pokrenuti mogućnost da sami proizvođači mogu osigurati potraživanja kod raznih osiguravajućih kuća. Na taj način bi izbjegli rizik od nenaplaćenih potraživanja”, rekao je Mijušković u intervjuu Glasniku Privredne komore (PKCG).

On smatra da su jako bitna i nova tržišta koja se moraju otvarati raznim međudržavnim sporazumima jer već postoje kompanije u zemlji koje zadovoljavaju i najzahtjevnije svjetske standarde.

Preduzeće Interproduct dobitnik je Nagrade PKCG za unaprijeđenje menadžmenta. Kompanija je od male porodične firme za proizvodnju crnogorske pršute postala jedan od lidera u prehrambenoj industriji, koja ima ambicije da izvozi proizvode na tržište EU.

“Interproduct je porodična kompanija koja poslovanje bazira na prethodno stečenim porodičnim iskustvima. Možemo slobodno reći da smo kreatori novog tehnološkog postupka u proizvodnji crnogorskih suhomesnatih proizvoda koji zadovoljava sve svjetske standarde a pritom smo zadržali tradicionalnu recepturu”, rekao je Mijušković.

Interproduct, kako je kazao, pokriva tržišta BiH, Srbije i Crne Gore, sa ambicijom da izvozi i na tržište EU.

“Našu kompaniju posjetili su predstavnici Evropske komisije i veterinarske inspekcije Rusije, kada su njihovi eksperti utvrdili da zadovoljavamo sve kriterijume za ta tržišta”, dodao je Mijušković.

Što se unapređenja menadžmenta tiče, kompanija, kako je kazao, kontinuirano radi na usavršavanju zaposlenih i organizacije. Radi se na kontroli kvaliteta, a u toku je i instalacija softvera koji će obuhvatiti sve faze procesa u okviru kompanije.

On je, odgovorajući na pitanje kakva je vizija kompanije u narednih deset godina, kazao da je jasno da vizija postoji, pri čemu će raditi na proširivanju asortimana proizvoda i trudiće se da idu u korak sa naprednim svjetskim inovacijama, preko softvera i robota i, naravno, samo povećanje kapaciteta je neminovno.

“Mi već sada zadovoljavamo sve standarde EU, a za kvalitet smo dobili potvrde konsultantskih kuća i veterinarskih inspekcija. U prilog kvalitetu govore i priznanja koja su osvojili naši proizvodi. U toku je implementacija najviših standarda u proizvodnji hrane”, naveo je Mijušković.

Prema njegovim riječima, tržište EU prepoznaju kao vrlo zahtjevno, ali istovremeno i kao šansu za razvoj i prosperitet kompanije.

Interproduct je nosilac kolektivnog žiga Dobro iz Crne Gore, što kompaniji pomaže u rangiranju na tržištu među prepoznatljivim nosiocima ovog žiga.

“Ovaj žig nameće i obavezu za trajnim unaprijeđenjem i očuvanjem kvaliteta proizvoda”, dodao je Mijušković.

On je pohvalio saradnju Privredne komore sa tom kompanijom, što se ogleda i kroz niz dosadašnjih, zajedničkih projekata.

Izvor: Mina business

Kampanja „28do28“: Otvoren konkurs za novinarske priče o pregovaračkim poglavljima

Ministarstvo evropskih poslova, uz podršku Evropske unije kroz projekat EU4ME, nastavlja  kampanju „28 do 28“ koja ima za cilj da približi javnosti značaj i...

KONKURS ZA NAJBOLJU NOVINARSKU PRIČU O PREGOVARAČKIM POGLAVLJIMA U OKVIRU KAMPANJE „28DO28“

Ministarstvo evropskih poslova, uz finansijsku podršku Evropske unije kroz projekat EU4ME, raspisuje konkurs za najbolje novinarske priče o pregovaračkim poglavljima u procesu pristupanja Crne...

Ekološka radionica povodom Dana planete Zemlje u vrtiću „Bambi“

Povodom Dana planete Zemlje, Ministarstvo evropskih poslova, uz podršku projekta EU4ME, organizovalo je prošle sedmice interaktivnu radionicu za djecu iz vrtića „Bambi“ u Tivtu....

ZA SLABOVIDE